DRAMMEN: Grafittiutstilling i solnedgang på taket av Globusgården, magedans til eksotiske rytmer, burleskshow eller akustisk midnattskonsert - tilbudene var mange i nattåpne butikker, gallerier og utesteder på Strømsø da Kulturnatt gikk av stabelen for femte gang fredag kveld.
Tropevarmen sørget for storinnrykk blant drammenserne, og flere av de 36 ulike arrangementene var rett og slett smekkfulle av folk i alle aldre.
Hos Retropiken på Union Brygge var det for eksempel så mange som ville se Burleskshow, at køene stod langt ut på gaten under showet.
Hetebølgen sørget tilsynelatende for at ingen ville hjem, og ved midnatt kunne DRM24 notere seg 22 grader og sentrumsgater som fortsatt sydet av liv på Strømsø!
Se flere bilder fra kulturnatten her:
...
«NON-FIGURATIV KUNST»: Taggeren P-Roy åpnet separatutstilling på Fellesverket, her foran sitt ferske verk som ifølge han selv er åpent for tolkning. Utstillingen var smekkfull!
MIDNATTSKONSERT: Populære Vårin Strand fra Hokksund holdt akustisk midnattskonsert på Frukt og Grønt, hvor det var trangt om plassen.
NATTÅPNE GALLERIER: Publikum kunne besøke kunstutstillinger på Papirbredden til midt på natten, og slå av en prat med kunstnerne selv.
MAGEDANS: Eksotiske rytmer trakk fullt hus på Union Brygge.
SYDENSTEMNING: Folksomt, varmt og hyggelig atmosfære i Tollbugata med en rekordtidlig tropenatt.