FV283: To biler i frontkollisjon

En mann i 90-åra har fått beslaglagt førerkortet etter å ha kommet over i motgående kjørefelt og forårsaket en ulykke i Krokstadelva tirsdag formiddag.

Publisert Sist oppdatert

KROKSTADELVA: Nødetatene rykket ut til stedet ved 12.20-tiden.

To biler var involvert, og det ble redusert fremkommelighet på stedet da veien retning Hokksund ble midlertidig stengt grunnet bilberging.

Det er foreløpig ikke rapportert om personskader.

- Airbager er utløst. Ingen personer sitter fastklemt, involverte personer fremstår som lettere skadet og vil nå bli undersøkt av helsepersonell, uttaler politiet.

Ifølge politiet skal en av to bilene ha kommet over i motgående kjørefelt og kollidert med den andre.

- Fører av personbilen som forårsaket ulykken var en mann i 90-åra. Han ble kjørt sykehus for ytterligere undersøkelser og har fått beslaglagt førerkortet. Involverte personer i den andre bilen er kjørt sykehus for undersøkelser, uttaler politiet.

Powered by Labrador CMS